HATAYSPOR EVİNDE MAĞLUP

Spor Toto Süper Lig kapsamında oynanmış olan 34 hafta mücadelesinde Lig’in flaş ekibi Hatayspor vine de sarı kırmızılı İzmir temsilcisi Göztepe’yi ağırladı. Ev sahibi Hatayspor gol düellosundan 2-3 mağlup ayrılan taraf oldu. Oynanan bu karşılaşma sonrasında alınan sonuçla flaş ekibi ev sahibi Hatayspor 49 puanda kalırken sarı kırmızılı İzmir temsilcisi Göztepe puanını 46’ya çıkarmış olduğu.

İLK DEVRE

Mücadelede dakikalar 10’u gösterirken gelişen Göztepe hücumunda orta sahada kazanılan top sonrası Tripic’in ceza alanına girdikten sonra kaleye gönderdi süt farklı şekilde dışarıya çıktı. Mücadelede dakikalar 30’u gösterirken karşılaşmanın ilk golü geldi. Gelişen İzmir temsilcisi hücumunda Hatayspor’un orta sahada yapmış olduğu top kaybı sonrası topu önünde bulan Jahovic Hatay spor kalecisi ile karşı karşıya kalması sonrası topu ağlarla buluşturdu ve Göztepe karşılaşmada 1-0 öne geçti.

Mücadelede dakikalar 39’u gösterirken konuk ekip Göztepe farkı 2’ye çıkarmayı başardı. Taraftan başlayan Göztepe hücumunda ceza alanı içerisinde topu önünde bulan Jahovic kaleye gönderdiği şu sonrası topu ağlarla buluşturdu ve Göztepe karşılaşmadan 2-0 öne geçti. Karşılaşmanın ilk devresinde Başka önemli pozisyon olmayınca ev sahibi Hatayspor soyunma odasına 2-0 mağlup girdi.

İKİNCİ DEVRE

Mücadelede dakikalar 55’i gösterirken Hatayspor’un atağında gol kralı oyuncu Boupendza’nın yapmış olduğu şut kalsaydı dışarıya çıktı. Mücadelede dakikalar 64 gösterirken ev sahibi ekip Hatayspor farkı 1’e indiren golü kaydetti. Sağ taraftan kullanılan korner vuruşunda Kale önünde iyi pozisyon olan golcü oyuncu Diouf iyi bir pozisyonda güzel bir kafa vuruşuyla topu ağlarla buluşturmayı başardı ve skor 2-1 oldu. Mücadelenin 78 dakikasında konuk ekip İzmir temsilcisi 3 golünü kaydetti.

Gelişen sarı kırmızılı İzmir temsilcisi hücumunda ceza alanına gönderilen top sonrası iyi bir kafa vuruşu yapan jahovic topu ağlara göndermeyi başardı ve Göztepe mücadelede 3-1 öne geçti. Karşılaşmanın normal süresinin bitimine bir gelişen Hatayspor hücumda ceza alanı içerisine kesilen ortada iyi bir kafa vuruşu yapan golcü oyuncu Diouf topu ağlara gönderirken farkı bire indirdi ve skor 3-2 oldu. Mücadelede geriye kalan bölümde gol çıkmayınca ev sahibi Hatayspor karşılaşmadan 3-2 mağlup ayrıldı.