HATAYSPOR BAY GEÇECEK

Süper Lig kapsamında 21 takım olması sebebiyle plaka kodu olan 31. haftaya bay geçecek olan ligin flaş takımı Hatayspor çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kulüpten yapılan açıklama doğrultusunda bordo-beyazlı ekip Hatayspor, Atatürk Stadı’nda teknik patron Ömer Erdoğan önderliğinde antrenmanına tamamladı.

İdmanda oyuncular üç gruba bölünerek turnuva gerçekleştirdi. Antakya ekibi 16 Mart tarihinde yapılan idmandan sonra 4 gün izin yapma kararı almıştı.

ÖMER ERDOĞAN GAZETECİLERE KONUŞTU

Süper Lig’in flaş ekibi Aka taş Hatayspor’un başarılı teknik direktörü Ömer Erdoğan Süper Lig’in 31. haftasında karşılaşma oynamayacak Larıve daha sonra milli maç arası sebebiyle Fikstürlerinde oluşacak boşluğu iyi değerlendirmek istediklerini belirtti.

Yapılan antrenmanda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ömer Erdoğan hedeflerinin Ligi 5 sırada tamamlamak olduğunu belirtti.

Başarılı teknik direktör açıklamalarının devamında bu haftayı bay geçtiklerini takip eden haftada milli maç arasının olduğunu yani toplamda 2 haftayı boş geçmiş olacaklarını ardından da sarı-kırmızılı ekip Galatasaray karşılaşması ile pike başlayacaklarını söyledi.

Başarılı teknik adam futbolcularının yoğun bir fikstür den çıktıklarını Mental ve fiziksel olarak yorgun düştüklerini verilen 4 günlük iznin ardından daha dinç bir şekilde tesislere döneceklerini inandıklarını söyledi. Galatasaray karşılaşmasında da iyi bir performans ortaya koyarak puan ve puanlar ile lige devam etmek istediklerini belirtti.

2 MAÇLIK MAĞLUBİYET AÇIKLAMASI

Çaykur Rizespor karşılaşmasında Öz kablo Kayserispor mücadelesinden daha iyi bir performans ortaya koyduklarını belirten Ömer Erdoğan gol pozisyonlarına girdiklerini ve rakibe net pozisyonlar bırakmadıklarını, karşılaşmanın ikinci devresinde oyunun hâkimi kendileri iken talihsiz bir gol yediklerini ve bu duruma rağmen uzatma dakikalarına kadar gol pozisyonları yarattıklarını söyledi.

Hatayspor’un evinde oynadığı karşılaşmalarda 45 gol atılmasına alışır dığını kendilerinin de bu şekilde düşündüğünü ancak her hafta bu kadar fazla gol atılma imkânının pek olmadığını belirtti.

Başarılı teknik direktör oyuncularının sürekli Süper Lig’in nasıl 5 sırada tamamlayacaklarını hesaplarını yaptığından bahsederken sonuna kadar bu hedeflerine Sadık kalacaklarını söyledi. Süper Lig’in flaş takımı Hatayspor 20 Mart 2020 tarihine kadar izin yapacak ve 31 haftanın bay geçilmesinin ardından milli arayı iyi değerlendirip Galatasaray karşılaşmasından 3 puanla dönmek istiyor.