Galatasaray’ın Sezon Öncesi Transferleri

Galatasaray’da Süper Toto Süper Lig’in yeni sezon hazırlıkları son hız devam ediyor. Kadroya katılacak isimleri teker teker KAP’a bildiren Galatarasay için gelecek sezonun heyecanlı geçmesi bekleniyor.

Ezeli rakiplerine sezon başlamadan önce fark atmak için sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da yapılan transferler dudak uçuklattı. Hem isimlerin büyüklüğü hem de ödenen ücretlerin fazlalığı ile Galatasaray’ın transfer gelişmeleri futbol gündemini çokça işgal ediyor.

Galatasaray şu ana Kadar KAP’a 5 yeni isim bildirdi. Bu 5 yeni oyuncunun 2 tanesi Türk olurken diğer 3 isim ise yabancı takımlardan transfer edildi. Yapılan transferler belli bir mevkiye odaklanmazken her mevki için transfer yapıldı. Özellikle orta sahayı ve forvet hattını güçlendirmek isteyen Galatasaray teknik heyeti transfer döneminde buna göre planlar yaptı. Yapılan planları tek tek uygulamayı başaran Okan Buruk’un başında olduğu Galatasaray’da transfer bombaları henüz sonlanmadı.

Sezon öncesi Seferoviç gibi dünya yılzıdı seri golcüyü takıma eklemeyi başaran Galatasaray teknik heyeti forvet hattı için Napoli ile görüşmelere de devam ediyor. Transfer haber bültenine bomba etkisi yaratan bu habere göre Galatasaray Mertens ile her an anlaşabilir. 35 yaşındaki Norveçli usta golcü sezon başlamadan önce sarı kırmızılı forma ile kameralar önüne geçebilir.

Mertens Galatasaray’a mı Geliyor?

Galatasaray’da hazırlık kampı bittikten sonra transfer süreci için bomba bir gelişme daha yaşandı. Alınan bilgilere göre Trabzonspor’un da görüştüğü Mertens için Galatasaray yönetimi Napoli ile temaslara başladı. Mertens’in bu sezon Napoli ile sözleşmesi bittiği ve kendisine başka bir takım aradığı biliniyor.

İtalya Seria A liginde birçok başarıya adını yazdıran Mertens uzun senelerdir Napoli forması ile sahalarda yer alıyor. Eğer Galatasaray ekini Napoli ile oturduğu masadan başarılı bir şekilde kalkabilirse Dries Mertens gelecek sezon için Galatasaray’ın yeni aslanı olabilir.

Öte yandan Abdullah Avcı’nın da Mertens’i kendi takımı Trabzonspor’da görmek istediği de belirtiliyor. Gelecek günlerde Okan Buruk mu yoksa Abdullah Avcı mı başarılı olacak göreceğiz.

Galatasaray’ın Yeni Aslanları

Galatasaray kadrosunu hem yabancı isimlerle hem de yerli isimlerle sağlamlaştırmayı başardı. Yeni transfer isimlerinin yanı sıra şu ana kadarki transfer yaptığı oyuncularla da sarı kırmızılı ekip neredeyse ideal ilk 11’ini kurmayı başarmış durumda. 

Yerli isimlere bakıldığında Galatasaray Süper Lig’den iki başarılı oyuncuyu renklerine kattığı gözüküyor. Aldülkerim Bardakçı ve Kazımcan Karataş Süper Toto Süper Lig’de artık Galatasaray için savaşacak. Bardakçı ve Karataş Galatasaray’da ilk 11 olmasa ile rotasyon ile çok başarılı olabilir.

Galatasaray asıl önemli transferini ise orta sahaya hem Sergio Oliveira hem de Fredrik Midtsjö ile yapmayı başardı. Orta sahanın açıklarını kapatmak isteyen Okan Buruk aşarılı iki orta oyuncuyu kadrosuna kattı. Son olarak Galatasaray’da bomba gibi etki yaratan som transfer ise Seferoviç oldu. Seferoviç’in gol performansı ile Galatasaray rakiplerine mutlak üstünlük kurmak istiyor.