Galatasaray’da Hedef Victor Lindelöf

Yaptığı hamlelerle yaz transfer dönemine damgasını vuran Galatasaray’da hedefler bitmek bilmiyor. Transferi Icardi, Mata, Rashica, Tusuf Demir ve Danimarkalı genç stoper Ross hamleleriyle bitiren sarı kırmızılı ekip gözünü şimdiden ara transfer dönemine çevirdi. Cim Bom, Manchester United’ta tamamen gözden düşen ve takımdan ayrılmasına kesin gözle bakılan İsveçli stoper Victor Lindelöf’ü istiyor.

Nelsson’un Alternatifi

Geçen sezon Uefa Avrupa Ligi gruplarında savunmasıyla dikkat çeken Galatasaray’da stoper tandemi Marcao ve Nelsson iyi bir piyasa yaparak büyük takımların radarına girmişti. Yaz transfer dönemiyle birlikte Sevilla, Marcao için Galatasaray’ın kapısını çaldı ve Brezilyalı savunma oyuncusu uzun pazarlıklar sonucu bonuslarla birlikte 15 milyon Euro karşılığında Endülüs ekibinin yolunu tuttu. Sevilla, Marcao transferinden bir ay sonra bu kez partneri Victor Nelsson için Galatasaray ile görüşmelere başladı.

Danimarkalı oyuncunun Avrupa Kupalarında bir takımda oynamak istiyor olması Sevilla’nın elini rahatlatıyor gibi görünse de Galatasaray bu görüşmelerde bir an için bile geri adım atmadı. Sevilla 12 milyon Euro ile başladığını teklifini 15 milyon Euro’ya kadar çıkarsa da sarı kırmızılı ekip Danimarkalı savunma oyuncusunun ancak sözleşmesinde yazan 25 milyon Euro’luk bedel ödenebilirse satılacağını İspanyol kulübüne aktardı. Şartlar böyle olunca görüşmeler tıkandı ve Sevilla transferden vazgeçti.

Ancak Galatasaray, Kasım ayında Katar’da başlayacak Dünya Kupasında Danimarka kadrosunda olması beklenen Nelsson için alternatif arayışlarına başladı. Danimarkalı oyuncunun kupada iyi performans göstermesi halinde daha cazip tekliflerin gelebileceği düşünüyor. Galatasaray bu durumda zorluk yaşamamak için hemen adımlar atmaya başladı. İlk hedef olarak Manchester United’da kadroda düşünülmeyen Victor Lindelöf belirlendi.

Büyük Umutlarla Transfer Olduğu Manchester United’da Beklentileri Karşılayamadı

2012 yılında oyuncu yetiştirme fabrikası Benfica’nın scoutlarının dikkatini çekerek Benfica B takımının yolunu tutan Lindelöf burada sergilediği başarılı performansla kısa sürede A takıma yükselmeyi başarmıştı. Benfica’da süre aldığı iki sezonda gösterdiği başarılı performansla dev kulüplerin dikkatini çeken Lindelöf, 2017 yazında tam 35 milyon Euro karşılığında İngiliz devi Manchester United’ın yolunu tuttu. Ancak burada işler beklediği gibi gitmedi. Genç oyuncu, United kariyerinin başında yaptığı basit hatalarla bir anda taraftarların tepki gösterdiği bir isim haline geldi. Özellikle takımın eski güçlü ve başarılı günlerinden uzak olması forma giyen oyuncular için ekstra baskılı bir ortam oluşturuyordu. Lindelöf bu baskının altından kalkamayan isimlerden biri oldu.

Birkaç sezon düzenli forma giymesine karşın Harry Maguire ve Raphael Varane hamleleriyle tamamen yedek oyuncu durumuna düşen Lindelöf’ün oldukça mutsuz durumda olduğu aktarılıyor. Galatasaray’ın da Nelsson’un satılması durumunda bu avantajdan faydalanarak oyuncuyu kiralamaya çalışması bekleniyor. Oyuncunun yüksek piyasa bedeli ve 2024’e kadar sözleşmesinin olması bonservisle transfer edilmesine imkan vermeyecek gibi gözüktüğü için yönetim kiralama formülünün en uygun senaryo olduğunu düşünüyor.