Galatasaray Oliveira’ya Alternatifini Buldu

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de şampiyonluk yolunda emin adımlar ile yoluna devam ediyorlar. Sezon başında birçok yerli ve yabancı oyuncu ile kadrosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım Galatasaray’da dikkat çeken isimlerden birisi de 30 yasında ki Portekizli orta sahada Sérgio Oliveira oldu.

Portekiz ekibi olan Porto’ dan sarı kırmızılı takıma 3 Milyon Euro bonservis bedeli ile yaz transfer sezonun da takıma katılan tecrübeli oyuncu takımın en iyi isimlerinden oldu.

Kısa sürede takımına ve İstanbul’ a uyum sağlayan 30 yasında ki Portekizli orta sahada Sérgio Oliveira Beşiktaş derbisi sonrasındaki performansı ile çok konuşulan isimlerden birisi olmuştu.

Orta sahada 8 numara da alternatifi olmayan sarı kırmızılı takım da oyun özellikleri olarak daha genç birisi ile tecrübeli oyuncuya hem orta sahada forma yarısında rakip olacak hem de formunu kaybettiği anlar da yerine yedek kulübesinden grip takıma da katkı vere bilecek isim arayışına başladılar.

Sergio Oliveira’ ya alternatif olabilecek bir ismi kadrosuna katmak isteyen Galatasaray, aradığı futbolcuyu da Fransa ‘ da buldular.

Sarı kırmızılı iki isim Ayhan Akman ve Cenk Ergün ikilisi Fransa Kupası finalindeki Nantes ile Toulouse maçını tribünden takip ettiler. Damien Comolli’nin takımı Toulouse’un 27 yaşındaki orta saha oyuncusu Branco van den Boomen’ i canlı olarak takip eden ikili tecrübeli oyuncunun performansından memnun olarak Fransa dan ayrıldılar.

ORTA SAHAYA BRANCO VAN DEN BOOMEN TAKVİYESİ GELİYOR

Sarı kırmızılı takım sezon sonuna doğru yaklaşılan süper lig de kadrosunda eksik olan bölgeler içinde alternatif isim arayışlarına simdi den başladılar.

Orta sahada yaz transfer sezonun da takıma kazandırılan 8 numara da alternatifi olmayan 30 yasında ki Portekizli Sérgio Oliveira’ ya alternatif isim arayışları başladı.

Sarı kırmızılı takım da Ayhan Akman ve Cenk Ergün ikilisi Fransa Kupası finalindeki Nantes ile Toulouse maçı için Fransa ‘ ya gidere Toulouse’un 27 yaşındaki orta saha oyuncusu Branco van den Boomen’ i canlı olarak takip ettiler.

Nantes ‘i 5 – 1 mağlup ettikleri karşılaşmada Branco van den Boomen takımın 1 golünde de takım arkadaşına asist yaparak karşılaşmanın etkili isimlerinden de birisi olmuştu.

BU SEZON TAKIMINA KATKISI NE OLDU?

Fransa ekibi olan Toulouse ‘ da bu sezon 27 yaşındaki orta saha oyuncusu Branco van den Boomen’ lig de 31 maça çıkan tecrübeli oyuncu 5 gol, 8 asistlik istatistik yakalayarak dikkatleri çekti.

Fransız ekibi olan Toulouse ile de bu sezon sonun da sözleşmesi bitecek olan Hollanda ki oyuncu için sarı kırmızılı takım yaz transfer döneminde bu isi biterek bonservis bedeli ödemeden orta sahasını güçlendirmek isteyecekler.

Güncel piyasa değeri 9 Milyon Euro olan tecrübeli oyuncu için Avrupa ‘ da başka takımlarında pesinde olduğu biliniyor.