Galatasaray Atom Karıncasının Bonservisini Belirledi

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de şampiyonluk yolunda adım adım hedeflerinde yürümeye devam ediyorlar.

Sezon sonuna doğru şampiyonluk heyecanın arttığı bu süreçte sarı kırmızılı takımda bir yandan da gelecek sezon için transfer çalışmalarına devam ediyorlar.

Bu sezon başında birçok oyuncu ile karosunu güçlendiren sarı kırmızılı takım Galatasaray oyuncularının da bireysel performansları sonrasında Avrupa da bazı takımların transfer listesine girmeyi de başardılar.

Sarı kırmızılı takımın bu sezon ki performansı ile oyuncularının da ön plana çıkması transfer söylentilerini de giderek arttırıyor.

Sezon sonun da sarı kırmızılı takım da birçok ayrılık olması beklenirken yerlerine ise yeni isimler ile doldurmak için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bu sezon sarı kırmızılı forma ile orta sahadaki göstermiş olduğu etkili performansı ile süper lig üzerinde bir oyuncu olduğunu kanıtlayan gösteren 27 yasındaki Uruguay ‘lı orta saha Lucas Torreira’ ya teklifler gelmeye devam ediyor.

Tekliflerin gelmesi ile sarı kırmızılı takımın da yıldız orta sahası Lucas Torreira için talep edeceği bonservis bedelini belirlediği söyleniyor. Sarı kırmızılı takım Galatasaray ile 27 yasındaki Uruguay ‘lı orta saha Lucas Torreira’ nın 3 sene daha kontratı bulunan yıldız oyuncunun, kendisi gitmek istemesi halinde ise en az 15 milyon Euro talep edecekler.

BU SEZON SÜPER LİG’DE EŞİ BENZERİ YOK

27 yasındaki Uruguay ‘lı orta saha Lucas Torreira bu sezon sarı kırmızılı takıma sezon başında İngiliz ekibi olan Arsenal’ den 6,6 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosunu kattığı isimlerden birisi.

Sarı kırmızılı takımın Melo ve Selçuk sonrasın da orta sahasında çözemediği 6 numara sorununu tek başına çözen Uruguaylı kendisini kanıtlamış durumda.

Bu sezon sarı kırmızılı takımın ilk 11 de vazgeçilmez isimlerinden birisi olan 27 yasındaki oyucu göstermiş olduğu yüksek performansı ile Avrupa ‘ daki dev kulüpleri peşine takmayı başardı.

Orta sahada hisleri çok kuvvetli olan Lucas Torreira kısa boyun rağmen çalışkanlığı ile etrafında oynayan isimleri de adeta sırtında taşıyarak harika bir sezon geçiriyor. Enerjisi, ön alan baskısı, pas geçişleri ile bu sezon süper lig de esi benzeri olmayan bir oyun ile ortalığı alt üst etti.

SARI KIRMIZILI FORMA İLE KISA SÜREDE NE YAPTI?

Sarı kırmızılı forma ile bu sezon 27 maçta süre alan Lucas Torreira gol ve asist yapamadı ama defansif anlamdaki performansı ile göz doldurdu.

Takımın vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Uruguaylı bu sezon Okan Buruk’un vazgeçilmezi oldu.

Performansı ile dikkatleri çeken oyuncu 3 sene daha sarı kırmızılı takım ile sözleşmesi bulunuyor.

Transfer teklifleri gelen Uruguaylı için İtalyan kulüplerinin 10 / 12 milyon Euro civarında bir rakamı gözden çıkarsalarda, Galatasaray yönetimi en az 15 Milyon Euro bonservis bedeli bekliyor.