Fenerbahçe’ye Liderlik Getiren 4 Gol

Fenerbahçe hayalini kurduğu liderlik koltuğuna süper lig’in üçüncü haftasında oturdu. Fenerbahçe süper ligin üçüncü haftasında kendi evinde kendi sahasında Kadıköy’de Akdeniz ekibi Adana Demirspor’u konuk etti. Bu müthiş karşılaşma 40000 seyirci tarafından canlı olarak izlendi. Adana Demirspor tribünlerinde hınca hınç dolu olduğu gözlemlendi.

Fenerbahçe süper ligin yeni sezonundaki kötü gidişatını makus talihini değiştirdi. Ilk hafta Ümraniyespor ile karşılaşan Fenerbahçe bu maçta 3-3 berabere kalarak yeni sezona kötü başlamıştı. Sonraki 2 karşılaşmasını kazanan Fenerbahçe süper lig’in yeni sezonunda henüz hiç mağlubiyet yaşamadı. 22/8 pazartesi akşamı oynanan Fenerbahçe Adana Demirspor karşılaşmasında gülen taraf Jorge Jesus yönetimindeki Fenerbahçe oldu.

Fenerbahçe Adana Demirspor karşılaşması 42 Fenerbahçe lehine bitti. Sarı lacivertli Fenerbahçe süper toto süper lig’in üçüncü haftasında birincilik koltuğuna oturdu. Jorge Jesus ile sezona bomba gibi başlayan sarı lacivertli ekip üçüncü haftayı istediği gibi kapatmayı başardı. Maçın genelinde Adana Demirspor’a göz açtırmayan Fenerbahçe adeta gol olup rakip kaleye yağdı.

Fenerbahçe 4 – 2 Adana Demirspor

Kadıköy’de oynanan Fenerbahçe Adana Demirspor karşılaşmasının ilk yarısı çok heyecanlı geçti. Ilk yarıda Fenerbahçe 2 gole imza attı. Adana Demirspor karşısında sürekli baskı kurmayı başaran Fenerbahçe ilk yarıyı 2-0 tamamladı. Enner Valencia ile 2 gol bulan Fenerbahçe ilk golünü penaltıdan attı. Penaltı golünden sonra ilk yarının son dakikalarında karşılaşmanın 40 birinci dakikasında Enner Valencia 1 gole daha imza atarak karşılaşmanın skorunu 2-2’a getirdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Adana Demirspor başladı. 2-0’lIk skor dezavantajına  bir an önce çözmek isteyen Adana Demirspor Fenerbahçe karşısında baskı kurmak istedi. Fakat Adana Demirspor’un bu plana beklenildiği gibi sonuç vermedi. Fenerbahçe ikinci yarının erken dakikalarında dakika 47 de 1 gole daha imza atarak skoru 3-0’a getirdi. Miha Zajc ile gol bulan Fenerbahçe skoru 3-0 yaptıktan sonra çok daha rahat oynamaya başladı.

Bu gole Adana Demirspor dakika 56’da cevap verdi. Karşılaşmanın 50 altıncı dakikasında maçın skoru 3-1 oldu. Maçı kendi lehine çevirmek isteyen Vincenzo Montella takımına daha çok baskı yapması için emir verdi. Baskılı oyun Adana Demirspor için sonuç getirdi. Dakika 66’da karşılaşmanın skoru 3-2 oldu.

15 dakika içerisinde 2 gol bulan Adana Demirspor’un maçı kazanmak için umutları yükselmişti. Baskılı oyununa devam eden Adana Demirspor dakika 82 de kırmızı kart görerek 10 kişi kaldı. 10 kişi kalmasından 1 dakika sonra Adana Demirspor kalesini gole kapatamadı. Maçın skorunu belirleyecek olan gol dakika 83’te Fenerbahçe’den geldi. Karşılaşmanın kalan dakikalarında tehlikeli başka 1 gol pozisyonu yaşanmadı. Fenerbahçe Adana Demirspor karşılaşması Fenerbahçe’nin 4-2’lik skor üstünlüğüyle tamamlandı. Sarı lacivertli ekip bu galibiyetle birlikte puanını 7 ye çıkarttı.