Fenerbahçe’de Livakovic Transferinde İşi Zor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışı içinde sezon sonuna doğru ilerlerken bir yandan da gelecek sezon için transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar.

Transfer çalışmalarına devam eden sarı lacivertli takım Fenerbahçe gelecek sezon kalesini yabancı bir file bekçisine emanet edeceği ve bu kapsamda Dinamo Zagreb’in kalecisi Dominik Livakovic için transfer pazarlığına başlamış olsalar da işleri o kadar kolay olmayacak.

Sarı lacivertli takımın bu sezon kalesini koruyan isimlerden olan Altay Bayındır’ın sakatlığı sonrasında yola İrfan Can Eğribayat ile devam eden Fenerbahçe, kaleyi deneyimli bir file bekçisine emanet etmek istiyorlar.

Altay Bayındır ile sözleşme uzatıp İrfan Can Eğribayat’ın da opsiyonunu kullanan sarı lacivertli takım kalesinde ki rekabeti arttırmak istiyorlar. Peşinde oldukları Dinamo Zagreb’in kalecisi Dominik Livakovic için adı başka takımlar ile de geçerken en büyük rakibi ise İspanyol ekibi Real Madrid oldu.

Fenerbahçe’nin transfer gündeminde olan Dominik Livakovic’e Real Madrid’in de talip olması ile işleri bu transfer de zorlaşan sarı lacivertli takım da iddialara göre İspanyol devinin kalecisi Courtois’ nın arkasında yedek kalmak istemeyen Hırvat kaleci Dominik Livakovic, Fenerbahçe‘ye daha sıcak bakıyor.

Hırvat kaleci transferinde bence asıl mesele İngiltere’ de premier lige yükselme başarısı gösteren Burny ‘nin Hırvat kaleci ile yakından ilgilenmesi olacak.

FENERBAHÇE DOMİNİK LİVAKOVİC’ TE ISRAR EDİYOR

Sarı lacivertli takımın bu sezon kalesini koruyan isimlerden olan Altay Bayındır’ın sakatlığı sonrasında yola İrfan Can Eğribayat ile devam eden Fenerbahçe de gelecek sezon için daha tecrübeli ve kalede güven veren bir isim ile yola devam etmek istiyorlar.

Kaleci arayışları içinde listesini oluşturan sarı lacivertli takım ilk sırada Dinamo Zagreb forması giyen ve 1 sezon daha sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic ile ilgilenmeye devam ediyorlar.

Hırvat kaleci Dominik Livakovic ile el sıkıştığı iddia edilen sarı lacivertli takımın 28 yaşındaki file bekçisi ile prensipte 3 yıllık anlaşma sağladığı söyleniyor.

1 yıl sonra sözleşmesi de sona ereceği için Hırvat ekibi Dinamo Zagreb oyuncuyu satmaya sıcak bakıyor.

Yedek kulübesinde kalmak istemeyen kaleci Real Madrid ‘in teklifine sıcak bakmazken yıllık ücret ve bonservis bedeli konusunda da sarı lacivertli takım da Başkan Ali Koç kesenin ağzını açmaya devam edecek.

DOMİNİK LİVAKOVİC’ İN PERFORMANSI NASIL?

Sezonu şampiyon olarak tamamlayan Dinamo Zagreb ile artık son haftaya çıkacak olan Hırvat kaleci bu sezon sadece 1 maç kaçırdı.

34 lig maçında kalece olan tecrübeli isim kalesinde 34 karşılaşmada 27 gol görerek takımının şampiyonluğunda önemli bir yere sahip oldu.

Takımının kaptanlığını da yapan tecrübeli kaleci sezon sonun da Hırvat ekibinden ayrılmayı kafasına koymuş gibi görünüyor.