Christian Atsu Yaşam Mücadelesi Veriyor

Türkiye; 6 Şubat 2023 Pazartesi günü yüzyılın felaketi olarak değerlendirilebilecek bir deprem ile karşı karşıya geldi. Sabah saat 04.17’de merkezi Gaziantep olan 7.7 büyüklüğündeki deprem birçok ocağı söndürdü. Bunun yanı sıra, aynı gün saat 13.24’te Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğünde ikinci bir deprem yaşandı. Söz konusu iki depremde ölenlerin sayısı an itibariyle 16 bin 546!

Hatay; Türkiye’nin en güzel şehirlerinin başında geliyor. Fakat, bu güzel şehrimiz; yaşanan depremden çok etkilendi. Binlerce insanın hayatını kaybettiği şehirde sayısız dram yaşanıyor. Süper Lig’de mücadele eden Hatayspor’un futbolcuları da enkaz altında kaldılar. Onlardan birisi de Christian Atsu! 31 yaşındaki oyuncudan halen daha haber yok!

Oyuncunun Enkazdan Çıkarıldığı Söylenmişti

İnsanlar; depremin ardından bilgi almak adına başta Twitter olmak üzere sosyal medyayı kullanıyorlar. Ancak, sosyal medyada çok sayıda yanlış bilgi de mevcut! Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu’nun enkazdan sağ olarak çıkarıldığı ve hastaneye götürüldüğü söylenmişti. Hatta, Hatayspor kulübü başkan vekili Aydın Toksöz ve basın sözcüsü Mustafa Özat; oyuncunun kurtulduğuna dair açıklama yapmışlardı. Ünlü spor muhabiri Yağız Sabuncuoğlu da Atsu’nun kurtulduğunu doğrulamıştı. Fakat, Atsu’nun hastanelerde olmadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine, başkan vekili Aydın Toksöz; oyuncunun hastanede olmadığını ve kendisinden herhangi bir haber alamamalarından mütevellit yüksek ihtimalle enkaz altında olduğunu dile getirdi.

Christian Atsu dışında sportif direktör Taner Savut’un da enkaz altında olduğu dile getiriliyor. Depremin üzerinden çok uzun zaman geçmesine rağmen her iki isim ile ilgili olarak kesinleşmiş bir bilgi söz konusu değil!

Christian Atsu ve Taner Savut; depreme Hatay’da bulunan Rönesans Rezidans’ta yakalandılar. 250 dairenin bulunduğu bu dev binada deprem saatinde yüzlerce kişinin olduğu belirtiliyor. Bazı kişilerin kaçmak adına otoparka koştukları ancak binanın yıkılmasından dolayı burada kaldıklarına dair tahminler yürütülüyor. Kurtarma ekipleri; çok uzun süreden bu yana bu binanın enkazında çalışıyorlar. Fakat, daha önce de söylediğimiz gibi hem Atsu hem de Savut’un durumları belirsizliğini koruyor.

Christian Atsu Kimdir?

10 Ocak 1992 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; Gana futbolunun en önemli isimlerinden birisi! Milli formayı bugüne kadar 64 defa giydi. Bu maçlarda 10 gol atıp 9 asist yaptı. 1.65 boyundaki oyuncu; sol kanat, sağ kanat ve forvet arkasında forma giyebiliyor. Sol ayağını etkili bir şekilde kullanan Atsu; dünya çapında bir popülerliğe sahip!

Christian Atsu; 2009 yılının Temmuz ayında henüz 17 yaşındayken yetenek avcısı olarak bilinen Porto’ya transfer oldu. Chelsea; 31 Ağustos 2013 tarihinde Porto’ya 3 milyon Euro ödeyerek Atsu’yu kadrosuna kattı. Ancak, oyuncuyu sırasıyla Vitesse, Everton, Bournemouth, Malaga ve Newcastle United kulüplerine kiralandı.

2022 yılının Eylül ayında Hatayspor’a transfer olan oyuncu; şu ana kadar Süper Lig’de üç maçta 45 dakika süre alıp bir gol atmayı başardı.