Christian Atsu Depremde Hayatını Kaybetti

Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli pes peşe gelen iki depremler ile 10 ilimiz çok ağır şekilde yıkım ile karşı karşıya kaldı. Yaşanan deprem felaketleri sonrasında ülkemiz de hayat dururken etkilenen iller arasında olan futbol takımlarında da hayatlarını kaybeden sporcuları, yöneticileri arkadaşları, aileleri oldu.

Deprem felaketi sonrası futbol kulüplerinden Süper Lig ekiplerinden başta Hatayspor, Gaziantep FK ve TFF 1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor ve Adanaspor liglerinden çekilme kararı alan takımlardan oldular.

Süper Lig ekiplerinden olan Hatayspor’ un deprem sonrasında en çok etkilenen takımlardan olurken takımın sol kanat oyuncusu olan Gana’ lı Christian Atsu’ yu bu deprem felaketinde hayatını kaybetmişti. Depremde oturduğu bina yıkılan Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’ ya günler sonra ulaşılmıştı.

GÜNLER SONRA CHRİSTİAN ATSU’YA ULAŞILDI

Depremde oturduğu bina yıkılan Hataysporlu futbolcu Christian Atsu Hatay ‘ da deprem öncesinde ki gece Süper Lig de son karşılaşmasında kendi sahasında konuk ettikleri Kasımpaşa ‘ yı 1 – 0’ lık skor ile mağlup ettikleri karşılaşmada takımının tek golünü atarak 3 puanı kazandırmıştı.

Karşılaşma sonun da Hatay’ da olan Christian Atsu Kasımpaşa maçından sonra takım arkadaşı olan Sam Adekugbe’ nin evine giden Atsu gece kendi evine geri dönmüştü. Christian Atsu Rönesans Rezidans’ taki kendi evinde yakalandığı deprem sonrasında evi yan yatıp devrilen 11 katlı binanın 9. katında oturan Gana’ lı oyuncunun hayatını kaybetti.

Christian Atsu için depremin ilk gününden beri ülkesi Gana başta olmak üzere futbol hayatının kariyerinin geçtiği Portekiz, İngiltere, İspanya, Hollanda ve Suudi Arabistan’da da merak ile takip ediliyordu.

Kariyerinde daha önce İngiltere’de Newcastle United ve Chelsea gibi takımlar da da forma giyen Christian Atsu İspanya’ da Malaga CF, Hollanda ekiplerinden olan Vitesse’ de forma giymişti.

Yaşanan deprem felaketi sonrasında Christian Atsu’ nun yakınları ağabeyi İsaac Twasam, kız kardeşi Atsupi, arkadaşı Katolon Comoe, İngiliz menajeri Nana Sechere, menajer Murat Uzunmehmet ve asistan Mohamed Sumalia Atsu ‘ nun kaldığı yerdeki enkazdan bir an olsun ayrılmadılar.

GANA MİLLİ TAKIMI FORMASINI EMEKLİ ETTİ

Ülkemiz de yaşanan deprem felaketinde hayatını kaybeden Gana’ lı Christian Atsu ‘nun ülkesin de ve evinde büyük yas var. Evin her köşesine Ganalı futbolcunun fotoğrafları asılırken, ülkesin deki birçok insan ailesi ile acılarını paylaşmak için yanlarından ayrılmıyor.

Hatayspor’ lu Christian Atsu ‘nun cenazesi geçtiğimiz haftalarda ülkesi Gana’ya getirilirken,  resmi tören düzenlenerek veda edilmişti.

Ülkesinin Gana milli takımı formasını da giyen Christian Atsu için giydiği 7 numaralı formasını emekli etme kararı alınırken, Gana Milli Takımı’nda kimse 7 numaralı formayı giyemeyecek.

Milli takım forması ile son olarak 2019 yılında Afrika Uluslar Kupasında sahaya çıkmıştı.