Caner Erkin Son Performans Değerlendirmeleri

Süper Lig takımları arasında yer alan Fatih Karagümrükte sol bek mevkiinde performansını sunan Türk milli futbolcudur. Henüz 30’lu yaşlarının başlarında olmasına rağmen Türkiye milli futbol takımında ve Fatih Karagümrük sporda sunduğu performans ile göz dolduruyor. 2022 yılının başlangıcından itibaren Süper Lig performansında beklenen istatistiklere ulaşamayan Galatasaray’ın önümüzdeki günlerde Caner Erkin’in kadrosuna katma gibi bir ihtimali olduğu da konuşuluyor. Bu takviyenin futbol kulübünü altyapı olarak sağlamlaştırabilmek için atılacak bir hamle olduğu söyleniyor.

Caner Erkin Karagümrük sporda forma giymeye başladığı andan itibaren özellikle ortaya koyduğu performansta asistleri ön plana çıkıyor. Hem Türk futbol takımları hem de Dünya çapındaki kulüplerinde gözleminde olan Erkin en son 2010 yılında Galatasaray forması giymişti. 1988 doğumlu olan oyuncu başlangıç kariyerinde ise Manisaspor’da sunmuştu. Sırasıyla Galatasaray, Moskova, Fenerbahçe, İnter, Beşiktaş, Fenerbahçe futbol takımlarında forma giyme şansı yakalayan Erkin’in Karagümrük spordaki başarılı performansı dikkat çekmeye devam ediyor.

Asistler Kralına Sarı-Kırmızılardan Göz Hapsi!

Caner Erkin’in Karagümrük spor ile yapılan sözleşmesi 2023 yılında son bulacak. Bunun öncesinde A milli takım forması giyerek 63 farklı maçta performansını ortaya koyduğu da biliniyor. Milli takım deneyimi de bulunan Erkin’in piyasadaki değeri ise 850.000 Euro’yu aşıyor. Ekim ayının başlangıcında Fenerbahçe ve Fatih Karagümrükspor arasında yapılan karşılaşma sonrasında penaltı vuruşu yaparken ortaya çıkan görüntüler sosyal medyada skandal yaratmıştı.

Yıllardır Fenerbahçe futbol kulübünde forma giymiş olan Erkin’in maç sırasında sarı-lacivertli takım tarafından atılan gole sevindiği söylendi fakat bir programda Caner Erkin böyle bir durum olmadığını detaylı bir şekilde açıklama yaparak kamuoyu ile paylaştı. Performansı ile ön plana çıkan takım oyunlarındaki başarısı ile de beğenilen futbolcu Galatasaray’ın göz hapsinde yer alıyor. Bu sezon sonunda sözleşmesi tamamen sona erecek olan Erkin için Galatasaray’ın teklifi yapması bekleniyor. Süper Lig’de aktif olarak sunduğu performansı ile ön plana çıkan Erkin 9 farklı maçta 6 asist yapma fırsatını bulmuştur. Asistleri ile daha çok tanınan Erkin bu konuda zirve bir noktaya ulaşmıştır.

O isim Caner Değilmiş!

Fatih Karagümrükspor’un ön plana çıkan deneyimli futbolcusu Erkin kendisi ile ilgili milli takımı bıraktı iddialarına yönelik de çarpıcı açıklamalarda bulundu.Şu ana kadar Türk sporcularının yer aldığı milli takıma seçilmesinin bir onur ve gurur olduğunu ifade eden Erkin sözleri yalanladı. Milli takım beni bırakmış olabilir ancak benim böyle bir pozisyonum bulunmuyor diyerek kişisel savunmasını da basınla paylaşmıştı. Öte yandan yıldızı bir anda parlayan Erkin için Galatasaray’da sol bek olarak yer alabileceği iddiaları gündeme gelmişti. Fakat ortaya atılan iddialar yine basın tarafından yalanlandı. Erkin yerine aslında transferin Kopenhag’da forma giyen genç futbolcu Victor Kristiansen olduğu iddia edildi.