Çağdaş Atan’lı Kayserispor’un Başarısının Sırrı

Spor Toto Süper Lig 10. Hafta karşılaşmaları geride kalırken şüphesiz ki haftanın sürprizi Çağdaş Atan yönetimindeki Kayserispor’dan geldi. Sarı-Kırmızılı ekip ev sahibi olarak çıktıkları karşılaşmada üstün bir oyunla Galatasaray’ı 2-1 yenerek dikkatleri üzerine çekti.

Çağdaş Atan önderliğinde göze hoş gelen futbol oynayan Kayserispor’un bu başarısı maç sonu yapılan istatistiklere de yansıdığı görüldü. Kayserispor Galatasaray karşısında sezonun en çok şut attığı (18) ve rakip ceza sahasında en çok topla buluştuğu (23) maçını oynadı.

Çağdaş Atan bu başarısını aslında tesadüf olmadığını Galatasaray karşısında kanıtladı, Kayserispor çıktığı 10 karşılaşmada 16 puan toplayarak liderin sadece 5 puan gerisinde yer almakta.

Çalışmanın Meyvelerini Topladık

Spor Toto Süper Lig’i 10. Haftasında sezona yıldız transferler yaparak başlayan Galatasaray’ı yenen Kayserispor’un başarılı teknik adamı Çağdaş Atan maç sonu yaptığı röportaj da haftalardır yaptıkları çalışmanın meyvelerini bu maçta topladıklarını ve bunun için oldukça mutlu olduğunu ifade etti.

Ayrıca başarısının sırrını çok çalışma olduğunu belirten Çağdaş Atan, Galatasaray maçında futbolun doğruları daha iyi yapan takım olduklarını bununda neticeye ulşatığını belirtmiştir. Ayrıca takım olarak geçtiğimiz haftalarda ligte en çok mesafe kat eden takımın Kayserispor olduğunu yineleyen Çağdaş Atan Galatasaray maçında kat ettikleri mesafenin yanı sıra çok iyi pres de yaptıklarını belirtmiştir. Geçtiğimiz haftalarda çok koşmalarına rağmen pozisyona girememelerini eleştiren teknik adam haftalardır buna kafa yorduklarını ifade ederek görüldüğü üzere Galatasaray maçında bu sorunu çözdüklerini rakip ceza sahasında 23 defa topla buluştuklarını ve 18 tane şut atarak bu alanda sezon başından beri en yüksek istatistiğe ulaştıklarını ifade etmiştir.

Çalışmalarının meyvesini aldıklarını ifade eden başarılı teknik adam futbolcularıyla gurur duyduğunu daha iyi olacaklarını sezon başından beri 16 puan topladıklarını ve üzerine katarak gidecekleri eklendi.

Rakibi iyi analiz ettik…

Genç teknik adam yaptığı analizler sonucunda rakibi iyi izlediklerini ve futbolculara özellikle ilk yarı da bire bir baskı yapmaları gerektiğini belirttikleri aktardı. Bunun sonucunda ilk yarıda 2 gol bulduklarını belirten teknik adam daha fazla gol atabilme şanslarının da olduğunu eklendi. Şiddetli preslerle top kazanıp geçişler yaptığını söyleyen Çağdaş Hoca rakibin orta sahadaki oyununu bozduklarını ve Galatasaray’ı oyun kurmada zorladıklarını eklemiştir. Böylece Galatasaray’ı orta açmaya ve yine hafta içi yaptıklarını analizlerde Galatasaray’ın ortalardan ve kafa toplarında başarısız olduklarını bildiklerini eklemiştir.

Sonrasında Çağdaş Hoca, ‘’maç sonunda baktım 44 orta açmışlar’’ diyerek cümlesini analizlerinin ne kadar doğru noktalara dokunduğunu teyit etmiş olduğu eklemiştir. Son olarak sadece duran toptan pozisyon verdikleri ekleyen Çağdaş Hoca futbolcularını tekrar tebrik ettiğini ve galibiyeti tüm Kayseri halkına ve tüm Kayserispor taraftarına hediye ettiğini söyleyerek basın mensuplarına teşekkür ederek röportajı sonlardırdı.