Beşiktaş’ın Liverpool Karşısındaki Hezimeti: 8-0

Beşiktaş, Liverpool karşısında büyük bir hezimete uğradı. Liverpool’un kalesine kadar bile gidilemeyen maçta siyah-beyazlı takımın taraftarı da kahroldu.

90 dakika süresince dev rakip Liverpool karşısında ne kaleye gidilebildi ne de gözle görülür bir mücadele ortaya koyulabildi. 2 hafta önce İnönü’de Liverpool’u yenilgiye uğratan takım sanki o gün adeta sahada değilmiş gibi bir hissiyat verdi.

8-0 olan skorun yanı sıra maçın istatistikleri de gözden kaçmadı. Liverpool 30 kere rakip kaleye ulaştı, Beşiktaş ise sadece 4 kere. Liverpool 19 kere kaleyi buldu, Beşiktaş ise 1 kere. Ve bu maçta Beşiktaş’a bir adet de sarı kart çıktı.

Büyük ve Üzücü Bir Hayal Kırıklığı Göstergesi

İnönü’de Liverpool takımına hiçbir şekilde geçit vermeyen Beşiktaş, Anfield Road’dan maalesef büyük bir yenilgi ile ayrılmak zorunda kaldı. 8-0’lık bu yenilgi ile Şampiyonlar Ligi tarihindeki en farklı yenilgisini de almış oldu. Sakat pek çok futbolcusunu maçta oynatamayan ve bireysel hatalar sonucunda toplarda başarı gösteremeyen Beşiktaş, gol yeme konusuna bir engel oluşturamadı. Crouch’un atmış olduğu ilk gol sonrasında baskısını gitgide artıran ve artırmaya devam eden Liverpool’da Babel 2, Benayoun 3 gol attı. Diğer goller ise yine Crouch ve Gerrard’dan gelmiş oldu.

Liverpool kalesinde bir kere bile önemli bir gol pozisyonuna şahit olunamadı. Kaleci Hakan’ın ve diğer oyuncuların yaptıkları hatalar bariz dikkat çekiyordu. Tello, Nobre, Gökhan Zan ve Burak gibi futbolcuları sakatlıkları dolayısıyla oyuna alamayan Ertuğrul Sağlam, Mehmet Sedef’e ilk defa böyle bir mücadelede yer verdi. Bunun yanında Bobo’yu da tek forvet olarak oynattı.

Bu maçtan önce grupta 3. Sırada yer alan Beşiktaş, bu maç sonucunda da 3 puanda kalarak son sıraya gerilemiş oldu. Rakip takım ise ilk galibiyetini alarak 3. Sıraya yerleşti.

Liverpool

Liverpool Maçından Önemli Dakikalar

19. dakikada Cisse’nin uzaklaştırmak istediği topu kapan Crouch’un ceza alanı içinden şutunda top kaleci Hakan’dan döndü. Crouch, topa ikinci kez dokunarak Beşiktaş filelerine gönderdi ve Liverpool’u 1-0 öne geçirdi.

32. dakikada Riise’nin kullandığı taç atışında sol taraftan hareketlenen Voronin, topu ceza alanı içinde Benayoun’a gönderdi. Yerden bir vuruşla topu ağlara göndererek, takımını 2-0 öne geçirdi.

53. dakikada Voronin’in pasında topla buluşan Riise’nin sert şutunda, top kaleci Hakan’dan son anda döndü. Dönen topu izleyen Benayoun bir hamle ile takımının 3. golünü attı: 3-0

56. dakikada Gerrard’ın kullandığı serbest atışta Hakan, yine topu elinden sektirince, araya giren Benayoun, topu ağlara göndererek skoru 4-0’a getirdi.

69. dakikada Voronin ile verkaç yapan Gerrard, ceza alanına girerken topa vurdu ve skoru 5-0’a getirdi.

78. dakikada Benayoun’un ortasında Babel, topukla topu ağlara göndererek farkı 6’ya çıkardı: 6-0.

81. dakikada savunmada İbrahim Toraman’ın uzaklaştırmak istediği top Babel’e çarpınca kaleci Hakan’ı aşarak, 7. kez Beşiktaş filelerine gitti: 7-0

89. dakikada Benayoun’un ortasında Crouch, ceza alanı içinde topu kafasıyla filelerle buluşturarak maçın skorunu belirledi: 8-0.