Attila Szalai’den Fenerbahçe’ye Duygusal Veda

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe yeni sezon hazırlıklarını son sürat devam ediyorlar. Hareketli bir yaz transfer dönemi geçiren sarı lacivertliler süper lig de şampiyonluk yarışında kupayı önümüzdeki sezon da kaldıra bilmek için yoğun bir çalışma halindeler.

Yeni sezon öncesinde sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de 37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko’ yu renklerine bağlayan ve sonrasında Ryan Kent, Umut Nayir, Sebastian Szymanski, Dusan Tadic gibi önemli isimlere imza attırarak kadrosunu güçlendirdiler.

Fenerbahçe yeni sezon öncesinde savunmada stoper hattını da yenilediler. Teknik adam İsmail Kartal ‘ın isteği doğrultusunda iki stoper takviyesi yapan sarı lacivertli takım da Macar stoper Attila Szalai, nin de durumu merak ediliyordu.

Gelen iki stoper takviyesi ile oynaması zor olana 25 yaşındaki Macar stoper Attila Szalai için de bu yol ayrımı demek oluyordu. Sarı lacivertli takım da teknik adam İsmail Kartal’ da takımda yabancı sayısı çok olduğu için Macar stoperi teklif gelmesi halinde gönderilmesine izin verdi.

Bu izin ve yapılan iki stoper takviyesi ile 25 yaşındaki Macar stoper Attila Szalai için de gelen transfer teklifleri değerlendirilmeye başlamıştı ki kısa süre içinde bu transfer de gerçekleşti.

25 yaşındaki Macar stoper Attila Szalai’ ye Almanya’ dan Bundesliga ekibi olan Hoffenheim’ ın ilgisi biliniyordu ki satış listesine konduktan sonra da süreç çok hızı ilerledi.

Sarı laciverti takım Attila Szalai’ ye Almanya’ dan Bundesliga ekibi olan Hoffenheim’a transfer görüşmeleri yapılması için izin vererek oyuncusunu Almanya’ ya yollamıştı. Kısa süre için de iki takım ve oyuncunun da anlaşması ile bu transfer de gerçekleşmiş oldu.

ATTILA SZALAİ FENERBAHÇE’YE 12 MİLYON EURO KAZANDIRDI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ye 2021 yılında ara transfer döneminde 2,2 milyon Euro karşılığında Apollon Limassol’dan transfer edilmişti.

Attila Szalai ve alman ekibi Hoffenheim ın görüşmeleri sonrasında olumlu gelişmeler neticesinde sarı lacivertli takımın da beklentileri karşılanınca transfer de Fenerbahçe’ nin kasasına 12 Milyon Euro girmiş oldu.

Fenerbahçe onun için çok özel olan 25 yaşındaki Macar stoper Attila Szalai Kadıköy den son kez ayrılırken de göz yaşlarına hakim olamamıştı. Sarı lacivertli takıma duygusal olarak veda eden Attila Szalai bundan sonra Alman ekibinin formasını giyecek.

ATTILA SZALAİ FENERBAHÇE’YE NE KATTI?

 Karakteri ile çok düzgün bir kişiliğe sahip olan Attila Szalai kariyerinin buralara kadar yükselmesin Fenerbahçe ye transferi oynaması çok önemli oldu.

25 yaşındaki Macar stoper Attila Szalai 2021 yılından beri sarı lacivertli takımın formasını giymeye başladı.

Saha içinde ayakta kalan savunmada ikil mücadeleler de güçlü olan fiziksel olarak sağlam olan oyuncu hücuma çıkmayı da çok seviyordu. Top ile yaptığı driplingler ile rakip yarı sahaya rahat geçen oyuncu duran toparlar da ise etkili birisiydi.

Macar stoper Attila Szalai, sarı lacivertli forma altında 117 maça çıktı ve 7 gol, 4 asistlik performansla oynayarak Fenerbahçe kariyerini tamamlamış olarak 2,5 yıllık sonra macerası sona erdi.