Atakaş Hatayspor 2. Sıraya Yükseldi; 2-1

Süper Lig’in 9. Haftası sonlandı. Haftanın son karşılaşmalarından biri ise sezonun yükselen isimlerinden Atakaş Hatayspor ekibi ile Gaziantep FK ekibi arasında oldu.

Hatayspor ekibinin ev sahibi olduğu karşılaşma Yeni Hatay Stadyumu’nda oynanırken sahada toplamda 3 gol sesi duyuldu. 3 gol sesinden 2 gol sesinin sahibi olan Hatayspor ekibi, kendi sahasından galibiyet ile ayrıldı.

Böylelikle hanesine bir kez daha 3 puanını katan ekip, toplamda 19 puana ulaştı ve sıralamada 2. Sırada kendisine yer buldu. Milli araya kadar zirvede yer alan Fenerbahçe’nin Trabzonspor ile mücadelesi zirvedeki tüm dengeleri değiştirirken Trabzonspor elde ettiği galibiyet ile zirveye oturdu.

Kanarya puan alamayarak 3. Sıraya gerilerken son haftanın son mücadelesinde aldığı 3 puan ile de Hatayspor ekibi 2. Sırada kendisine yer bulmuş oldu.

Diğer taraftan milli ara önce de Yeni Malatyaspor ekibi karşısında da galibiyet alan Hatayspor ekibi, Süper Lig’in 7. Haftasında Fenerbahçe ile kozlarını paylaşmış fakat yenilgi alarak puan alamamışlardı.

Sezon boyunca sadece 2 kez yenilgi alan Hatayspor ekibi, toplamda 6 galibiyet ve 1 beraberlik sezonun en iddialı ekiplerinden biri olarak mücadelesine devam ediyor.

Diğer taraftan Gaziantep FK ekibi ise puansız bir haftayı geride bırakarak toplamda 11 puanı ile 12. Sırada kendisine yer buldu. Milli araya zafer sesiyle giren Gaziantep FK ekibi, milli araya talihsiz başlamış oldu.

Gaziantep FK milli ara öncesi Süper Lig’in 8. Haftasında Altay ekibiyle aynı sahada buluşmuş ve 4-1 skoru ile zafer sesi elde etmişti.

Hatayspor’u Zirveye Yaklaştıran Maçın Detayları

Hatayspor ekibini 2. Sıraya yerleştiren karşılaşmanın ilk gol sesi ikinci yarıda geldi.

İlk yarı çekişmeli geçse de her iki takımdan da gol sesine şahit olmadı. Karşılaşmanın ilk golü ev sahibi ekip olan Hatayspor’dan gelirken gol sesinin sahibi Mame Diouf oldu. 52. Dakikada penaltıdan gelen gol skor tablosundaki eşitliği bozdu ve 1-0 yaptı.

İkinci gol sesi bir kez daha Hatayspor ekibinden gelirken golün sahibi Mohammed Kamara oldu. 73. Dakikada gelen gol sevinci, Hatayspor’un galibiyetini müjdelercesine arayı açtı ve skor tablosunu 2-0 yaptı.

Gaziantep FK’dan gelen son dakika atağı skor tablosundaki arayı kapatmaya çalıştı fakat Gaziantep FK ekibine puan getirmedi.

Angelo Sagal’dan gelen gol sesi 82. Dakikada gelirken skor tablosunu 2-1 yaptı ve karşılaşma Hatyaspor’un zaferiyle son buldu.

Süper Lig’in 10. Haftasında Dengeler Bir Kez Daha Değişecek

Süper Lig’in 10. Haftasında Atakaş Hatayspor ekibi, konuk ekip olarak Fatih Karagümrük’ün sahasına çıkacak.

Sıralamada 5. Sırada yer alan Fatih Karagümrük ekibi 17 puanıyla dengeleri değiştirecek bir ekip olurken Hatayspor ekibinin nasıl bir maç ortaya koyacağı şimdiden merak ediliyor.

Karşılaşma 24 Ekim Pazar günü saatler 13:30’u gösterdiğinde başlayacak.