Abdullah Avcı’dan Görülmemiş Çalışma

Milli aradan önce ligde inişli çıkışlı bir grafik çizerek 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Trabzonspor takımı, milli aranın bitmesiyle lige çok farklı bir başlangıç yapmayı planlıyor. Teknik Direktör Abdullah Avcı, çok özel bir çalışmayla tüm oyuncuların mevki mevki, pozisyonlarına özel istatistiklerini çıkararak ulaşılmasını istediği seviyeyi futbolculara sunumla anlattı.

Lige verilen milli arada futbolcularına izin veren Abdullah Avcı ve ekibi, takımın performansını artırmak adına sıra dışı bir çalışma gerçekleştirdi. Tüm oyuncuların pozisyonlarına özel mevkii mevkii istatistikleri çıkarıldı. Deneyimli teknik direktör futbolcularından beklediği rakamları ise özel bir sunumla anlattı. Oluşturmak istediği sisteme uygun olan oyunun ortaya konulması adına, futbolcuların göstermiş olduğu bireysel performanslarının mevkisel açıdan yükselmesi gereken aşamayı takımına vurgulayarak anlattı. Bu doğrultuda milli aranın ardından bu hedeflere ulaşılmasını istedi. Ayrıca futbolcuların da bu analizden memnun olduğu gözlendi.

Milli Aradan Önce Gösterilen Performans, Hocayı Yeni Arayışlara İtti

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı‘nın lige verilen milli aranın ardından çok farklı bir dönüş istediği ve bu süreçte çok özel bir iş çıkardığı anlaşılıyor. Milli takımın Uluslar Ligi maçları için verilen arada, Trabzonspor baş antrenörünün oyunculara izin verdiği ve oyuncular üzerinde detaylı istatistiksel çalışmalar yapmak için ekiple birlikte analiz masasına oturduğu söyleniyor. Yani Avcı ve ekibi; futbolcuların performanslarını özellikle mesafe koşusu, pozisyon ve mevki olarak numaralandırıyor.

Tecrübeli teknik adamın buna karşılık oyuncunun pozisyon gereksinimlerini ve verilerini analiz ettiği ve takımının milli maç arasındaki antrenmanlarda bu konuda oyuncuları tek tek değerlendirdiği bildirildi. Defans oyuncularının takım olarak katkıları ve defans hareketleri, orta saha oyuncularının çift yönlü figürleri ve hücum hareketlerinin bireysel performansları tartışılıyor.

Milli Takımlarından Dönecek Olan Oyuncuların Da Sunumları Hazır

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, analizden çıkan sonuçlara göre oyuncuların gösterdiği performans odaklı rakamları futbolcularının önüne koyarken, oynamak istediği rekabet seviyesinde ne kadar kararlı olmak istediğini de ekibine gösterdi. Oyuncuların çalışmalarının sonuçlarından memnun olduklarını, son derece üretken olarak kaydedildiğini ve belirlenen hedeflere ulaşmak için daha verimli çalıştıkları belirtildi. Bu bilgilendirmede milli takımdan dönen oyunculara da aynı analiz sunumunun yapılacağı ve bunun sonucunun tüm takıma yansıması istendiği belirtildi.

Milli aradan önce takımın genel durumundan çok fazla memnun olmayan teknik direktör Abdullah Avcı, lige verilen milli arada ekibi ile birlikte bir durum değerlendirmesi yaptı. Takımın defans hattından orta saha ve forvet hattına kadar tüm mevkilerinde oynayan oyuncular üzerinde isim isim değerlendirme yapan tecrübeli teknik direktör, oyuncularının bir an önce gerçek seviyelerine ulaşmasını istedi. Abdullah Avcı ve ekibinin yaptığı özel sunumlu analizin milli takım dönüşü oynanacak ilk mücadelede takıma verdiği etkiyi hep birlikte izleyeceğiz.